#2017-03-28 02:54:24 

krasnal

Użytkownik

Od jakiegoś czasu prowadzę z Polski firmę w Czechach i mam coraz więcej problemów związanych z dokumentami i chyba nie do końca dobrze rozliczam się z podatków. Co więcej, pojawiło mi się kilka dłużników, zajmuję się sprzedażą i jest kilka bardzo zaległych faktur…nie wiem jak temat ugryźć nie w swoim kraju i gdzie pomocy szukać :/
#2017-03-28 04:43:03 

JKF

Użytkownik

Musisz uderzyć do kancelarii gdzie skorzystasz po prostu z prawnych porad. Co do podatków to nie pozostaje Ci nic innego jak zatrudnić lokalne biuro rachunkowe, na pewno w Czechach nie będzie to kosztowne.
#2017-03-28 07:03:22 

Kondor

Użytkownik

Według mnie o wiele lepiej skorzystać z kompleksowej pomocy polskich adwokatów, tutaj masz świetną ofertę www.firma-w-czechach.pl/pomoc-prawna/. Nie ma bariery językowej, a kancelaria oferuje wszechstronną pomoc prawną dla przedsiębiorców mając swoją siedzibę w Czechach. Są na miejscu, więc sprawnie załatwiają wszelkie sprawy, a i możesz korzystać z porad prawnych kiedy tylko chcesz. Według mnie ułatwienie ogromne.
#2017-03-28 07:51:29 

krasnal

Użytkownik

No dobrze, ale co z windykacją długów? Do tego trochę obawiam się kwestii polskiego fiskusa, czy się nie doczepią że firmę mam tam, a jestem w Polsce.
#2017-03-28 08:37:03 

KamaJutra

Użytkownik

Ale firma zarejestrowana w Czechach i masz tam jej siedzibę? Jak to wygląda? Ogólnie tutaj na końcu www.firma-w-czechach.pl/dzialalnosc-gospodarcza-w-czechach/ masz informacje o fiskusie. Na Twoim miejscu bym zadzwoniła do kancelarii i rozwiała swoje wątpliwości. W razie czego na pewno pomogą odpowiednio załatwić sprawy podatkowe przy prowadzeniu firmy w Czechach.
#2017-03-28 09:55:57 

krasnal

Użytkownik

Czytałem właśnie to, że fiskus może chcieć różnicy, ale póki co nic takiego się nie pojawiło. Nie wiem czy wiążą się z tym jakieś kary czy nie, w sumie masa wątpliwości. Dzięki za Wasza sugestię, na pewno się z nimi skontaktuje i wszystkiego dowiem.
#2017-03-28 12:00:16 

JKF

Użytkownik

Zdecydowanie powinieneś korzystać z pomocy prawnej przy takiej formie prowazenia działalności, to bardzo ułatwia życie i chroni właśnie przed niepotrzebnymi karami oraz problemami.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015