#2016-04-01 02:12:31 

Szminka

Użytkownik

Cześć wam. Chcę przygotować syna do egzaminu z angielskiego. Egzaminy są organizowane przez Cambridge English, a nazywają się KET czyli Key English Test i są przeznaczone dla początkujących. Wiem, że składają się z czterech części, a mnie najbardziej interesuje część Listening bo syn najwięcej problemów ma z rozumieniem tego co usłyszy. Czy możecie przybliżyć mi nieco jak wygląda ta część na egzaminie?
#2016-04-01 04:37:36 

szczota

Użytkownik

Listening trwa około 35 minut i jest to 25% całości punktacji. Karty egzaminacyjne składają się z czterech części i zawierają 25 pytań. Kandydaci powinni zrozumieć zakres materiałów mówionych, w obu ustawieniach nieformalnych i dowolnych dotyczących rozmaitych codziennych spraw. Nagrane materiały mogą zawierać ogłoszenia, wywiady i dyskusje o życiu codziennym.
#2016-04-01 06:36:09 

Kondor

Użytkownik

Dodam, że część pierwsza ma siedem krótkich nagrań oraz trzy zdjęcia dla każdego z kandydatów. Kandydaci wysłuchują kluczowych fragmentów informacji w celu ukończenia siedmiu pytań wielokrotnego wyboru. W części drugiej są nagrania zarówno w formacie monologu jak i dłuższego wywiadu. Kandydaci muszą zidentyfikować proste rzeczowe informacje z nagrania i odpowiedzieć na sześć pytań wielokrotnego wyboru. Abstrahując od tematu, sam zaczynałem przytgotowywać córkę do egzaminu PET odwiedzając stronę http://fce.pl/certyfikaty-egzaminy/pet oraz cambridgeenglish.org i sporo z nich skorzystała. Wracając do tematu, część trzecia zawiera dłuższy monolog, który może być zapowiedzią radiową lub nagraną wiadomością z informacją o miejscach i wydarzeniach. Kandydaci otrzymują karty podsumowujące nagrywanie i muszą wypełnić sześć brakujących części. Z kolei jeśli chodzi o ostatnią część, to zawiera ona nieformalne rozmowy między dwojgiem ludzi, którzy omawiają codzienne sprawy. Kandydaci decydują, czy stwierdzenia są prawdziwe czy fałszywe, w oparciu o informacje, postawę i poglądy ludzi w nagraniu.

#2016-04-01 07:41:36 

Szminka

Użytkownik

Dziękuję Ci bardzo za tą odpowiedź. Wszystko podane jak na tacy.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015